Get Adobe Flash player

Czyszczenie elementów ze stali nierdzewnej przeznaczonych do wnętrza budynków nie różni się w rzeczywistości od czyszczenia innych materiałów. Czyszczenie winno być dokonywane zanim nagromadzone zanieczyszczenia lub odciski palców stają się widoczne, dla zminimalizowania pracochłonności i kosztu czyszczenia, jak również ryzyka pozostawiania śladów na powierzchni oraz jej wyglądu.

Przy zastosowaniach zewnętrznych, stal nierdzewna może być narażona na szereg potencjalnie bardziej agresywnych wpływów środowiska, w wyniku kontaktu z następującymi czynnikami:

• środowisko morskie,
• środowisko obciążone dużym ładunkiem zanieczyszczeń przemysłowych,
• natrysk soli z odmrażania dróg,
• brud atmosferyczny i z ruchu ulicznego

Wszystkie te czynniki mogą powodować pojawianie się brązowych plam. Dobrą zasadą jest czyszczenie stali nierdzewnej z taką samą częstotliwością jak okien budynku (ich oszklenia). W zależności od stopnia zabrudzenia, i powstałych osadów, zalecana jest częstotliwość czyszczenia co 6-12 miesięcy przy niewielkim zanieczyszczeniu oraz co 3-6 miesięcy, przy większym zanieczyszczeniu lub w środowisku opisanym powyżej. Środek do czyszczenia stali nierdzewnych, zawierający kwas fosforowy, nadaje się do usuwania tej formy zanieczyszczenia.

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.